Çatı İzolasyonu

Diğer yalıtım çeşitlerine göre poliüretan sprey daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Doğru bir uygulama ile ısı köpüklerini ortadan kaldıran poliüretan sprey geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Ama poliüretan köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.

Daha az kalınlıkla yüksek yalıtım.

Tavan arası zeminine, temiz ve kuru olan betonarme yüzeye direkt olarak uygulanır. Sprey köpük, erişilmesi güç alanlara ulaşarak çatı kenarlarında bulunan boşluklar ve zeminin içindeki tüm sızıntı noktalarını kapatır. Beton aksamlı bir binanın beton çatı tabanının ısı yalıtımı, enerji muhafaza edilmesinde en basit ve en hesaplı çözümdür.

Bu uygulama çatı boşluğunun ısıtılmadan kalmasını ve ısınma giderlerinde yüksek tasarruf sağlar sprey poliüretan köpük kuru ve tozdan arındırılmış beton yüzeyine herhangi bir mekanik sabitlemeye veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile püskürtülür.

Poliüretan sprey, uygulandığı beton yüzeyin detay noktalarında girinti ve çıkıntılarına kolay ulaşabilme ve ısı köprülerini yok etme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz bir yalıtım örtüsü meydana gelir.

mugla-bodrum-cati-izolasyonu